A Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata csatlakozott a Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSZ) által útjára indított Trianon – Doktorandusz Konferenciasorozat elnevezésű multidiszciplináris, tudományos eseményhez.

A rendezvénysorozat pécsi állomására várjuk mindazon doktoranduszok, fiatal kutatók és mesterszakos hallgatók jelentkezését, akik a trianoni békeszerződés

- egészségügyi

- demográfiai

- geopolitikai

- néplélektani

hatásait vizsgálják a saját tudományterületükön belül, avagy párhuzamot tudnak vonni a saját kutatási témájukban született eredményeik és a trianoni békeszerződés már ismert vagy új aspektusai között.

A konferenciasorozat magyar, illetve angol munkanyelvű rendezvényként kerül meghirdetésre, ahol a kutatási eredmények bemutatására tudományos előadás formájában nyílik lehetőség.

Állomásonként és szekciónként a helyezettek díjazása:

1. hely: bruttó 125 000 Ft

2. hely: bruttó 75 000 Ft

3. hely: bruttó 50 000 Ft

A pécsi állomás időpontja: 2022. november 4.

Helyszíne: Pécsi Tudományegyetem

A regisztráció és az absztraktok leadásának határideje: 2022. október 7.

Regisztráció és további információk: https://dosz.hu/url/trianon_pecs