Idén is megjelent a PTE Proof of Concept (PoC) pályázata!

A Pécsi Tudományegyetem kiemelt jelentőséget tulajdonít az egyetemen létrejövő szellemi termékek gazdasági hasznosításának: a PTE Proof of Concept (PoC) Alap elsődleges célja a termékvalidáció és termékfejlesztés támogatása, melyhez a rendelkezésre álló keret bruttó 120 millió Ft.

A támogatás maximális összege a benyújtott projekt jellegétől függően:

- PoC Idea - 3 millió Ft

- PoC Projekttámogatás - 10 millió Ft

- Kiemelt Kiegészítő PoC Projekttámogatás - + 20 millió Ft (Erre a konstrukcióra egy PoC Projekttámogatás benyújtásával lehet pályázni.)

A program keretében támogatható tevékenységek különösen:

1. Ötletvalidációhoz kapcsolódó költségek, piackutatás;

2. Proof of Concept (igazoló) kísérletek végzése, ehhez kapcsolódó anyag- és fogyóeszköz beszerzés;

3. Prototípus-fejlesztés;

4. Külső szakértők megbízása üzleti-hasznosítási modell kidolgozására, piacelemzésre, piacfókuszálásra;

5. Külső szolgáltatások igénybevétele (pl.: szoftverfejlesztés, rapid prototyping, analitikai szolgáltatások)

A pályázatok benyújtási határideje: 2022. október 31.

Bővebb tájékoztatás és a pályázat részletes kiírása, valamint a benyújtandó dokumentumok az alábbi linken érhetőek el: https://i3.pte.hu/hu/innovation/news/uj-proof-concept-palyazat-egyetemi…

Fotó: Pexels