Kiírásra került a László János Doktorandusz Kutatói Ösztöndíj, mely a doktori képzésben résztvevő hallgatók szakmai előmenetelének, megbecsülésének és a doktorandusz kiválóság egyetemi szintű elismerésének biztosítása érdekében a Pécsi Tudományegyetem Doktorandusz Önkormányzata kezdeményezésére létrehozott ösztöndíj. Az Ösztöndíj célja, hogy elősegítse a doktoranduszokban rejlő tehetség kibontakozását, valamint egyetemi oktatóvá és kutatóvá válását. A László János Doktorandusz Kutatói Ösztöníj a tanév 12 hónapjára a Nemzeti Felsőoktatási Ösztöndíj összegével egyező, jelenleg 40.000 Ft/hó ösztöndíjat jelent.

A pályázat beadásának feltételei:

a) az Egyetem és a pályázó doktorandusz között az aktív hallgatói jogviszony a jelentkezés félévében és az ösztöndíjjal támogatott időszak alatt is fennáll;
b) vállalja az Ösztöndíj elnyerésével járó, jelen szabályzatban rögzített kötelességeket;
c) nem rendelkezik nyertes pályázattal az Egyetemi Kutatói Ösztöndíj Programban az ösztöndíjjal támogatott időszak alatt;
d) vállalja, hogy fél évente (január 31-én és augusztus 31-én) köteles beszámolni a kutatásának haladásáról (a beszámolási kötelezettség elmulasztása esetén a Tehetségtanács dönthet az ösztöndíj visszafizetéséről).

Pontos információt a pályázás folyamatáról, illetve a pályázáshoz szükséges dokumentumokat itt találjátok: